University of Pisa Summer & Winter Schools

Įvadas

Oficialus aprašymas

Pizos universitetas yra viešoji įstaiga, kuriai būdinga dvidešimt katedrų su aukšto lygio tyrimų centrais žemės ūkio, astrofizikos, informatikos, inžinerijos, medicinos ir veterinarijos srityse. Be to, universitetas glaudžiai bendradarbiauja su Nacionalinės mokslinių tyrimų tarybos Pisan institutu , turinčiu daug kultūros įstaigų, turinčių nacionalinę ir tarptautinę reikšmę, bei su pramone, ypač informacinių technologijų sektoriuje , kuris vyko sparčiai plėtojant Pizą per devyniolika šešiasdešimt ir septyniolika

Pizos universitetas buvo oficialiai įkurtas 1343 m. , Nors daugelis mokslininkų teigia, kad jų kilmė prasideda nuo 11 amžiaus.

Ankstyviausias Pisan "Studium" įrodymas datuojamas 1338 m., Kai žinomas advokatas Ranieri Arsendi perkeltas į Pizą iš Bolonijos. Jis kartu su Bartolo Da Sassoferrato , civilinės teisės dėstytoju, mokėjo savivaldybė mokyti viešąsias pamokas.

1343 m. Rugsėjo 3 d. Popiežiaus Klementas VI suteiktas popiežiaus bulius " Supremae dignitatis " pripažino "Studium" Pizoje " Studium Generale "; tolesnio ugdymo įstaiga, įkurta ar patvirtinta universaliąja institucija, papročiu ar imperija. Pisa buvo vienas pirmųjų Europos universitetų, galinčių pasigirti šia popiežiaus atestacija, kuri garantavo universalią ir teisinę švietimo kvalifikaciją.

Pirmieji dėstomi dalykai buvo: teologija, civilinė teisė, kanonų teisė ir medicina. 1355 m. Francesco Da Buti žinomas Dante dieviškosios komedijos komentatorius pradėjo dėstyti "Studium".

Piza ir jos "Studium" patyrė krizę per XV a. Eigą: Florencijos įsiveržimas į miestą sugriovė ekonominį ir socialinį gyvenimą. Iš tiesų trūksta dokumentinių įrodymų, kad universitetas reguliariai veikia dešimtmečius.

1473 m. Lorenzo dei Medici dėka "Pisan Studium" vėl pradėjo sistemingą plėtrą ir 1486 m. Numatytas pamokų pastato statymas. Pastatas, vėliau žinomas kaip " Palazzo della Sapienza" ("Žinių pastatas"), buvo įsikūręs keturioliktojo amžiaus Piazza del Grano. Iš Cherubinas paveikslėlis buvo virš Vartų "Dell'Abbondanza" (gausos Gate), vedantis į Piazza, dar šiandien Universiteto simbolis.

Po sukilimo prieš Florenciją 1494 m. Ir po karo "Pisan Studium" patyrė nuosmukį ir buvo perkeltas į Pistoia, Prato ir Florenciją. Universiteto iškilmingas atidarymas, 1543 m. Lapkričio 1 d., Valdant kunigaikui Cosimo I dei Medici , buvo laikomas antrąja inauguracija. Universiteto kokybę skatino 1545 m . Įstatymas, o "Pisan Athenaeum" tapo vienu svarbiausių mokymo ir mokslinių tyrimų Europoje. "Semplici" (Botanikos) pirmininką surengė Luca Ghini , pirmosios pasaulyje botanikos sodo įkūrėjas, vėliau pakeitė Andrea Cesalpino , kuri buvo pirmoji mokslinė metodologija augalų klasifikacijai, ir laikoma pirmtaku aptikimo kraujotaka . Gabriele Fallopio ir Marcello Malpighi paskaityti Anatomija ir medicina.

Galisas Galiulis, kuris gimė ir mokėsi Pizoje, 1589 m. Tapo Matematikos profesoru "Pisan Studium".

Universiteto kaip valstybės institucijos vaidmuo dar labiau sustiprėjo per Didžiojo Kunigaikštystės laikotarpį Medici. Protekcionistinė politika užtikrino nuoseklų mokslininkų ir mokytojų branduolį: "Cosimo I", Ferdinando I ir Ferdinando II išleisti įstatymai įpareigojo tiems, kurie ketino įgyti laipsnį, dalyvauti Pizos studijoje. Šiame laikotarpyje Pizoje vyksta įvairūs garsūs skaitmenys, ypač teisės ir medicinos srityje .

Universiteto plėtra tęsėsi Lorenos. Jie baigė statyti astronomijos observatoriją ("Medicis" inicijuotą projektą), taip pat praturtino Universiteto biblioteką su svarbiais leidiniais, kuria Botanikos sodus ir gamtos mokslų muziejų ir sukūrė naujus kėdės, tokius kaip Eksperimentinė fizika ir chemija.

Toskanos aneksija Napoleono imperijai pakeitė studiją Imperatorinei akademijai: Atėnus tapo Paryžiaus universiteto filialu, o kursai ir studijų programos buvo suskirstytos pagal Prancūzijos viešojo švietimo modelį. Buvo įsteigti penki nauji fakultetai (teologija, teisė, medicina, mokslas ir literatūra), egzaminai, skirtingos kvalifikacijos pavadinimai ir baigiamieji tezai. 1813 m. "La Scuola Normale Superiore " buvo įkurtas kaip "Ecole Normale de Paris" filialas.

"Restoration" negalėjo atšaukti Napoleono patirties. Pirmasis Italijos mokslininkų kongresas vyko Pizoje 1839 m . 421 mokslininkai ir daugiau kaip 300 įvairių sričių specialistų aptarė zoologiją, lyginamąją anatomiją, chemiją, fiziką, matematiką, agronomiją, technologijas, botaniką, augmenijos fiziologiją, geologiją, mineralogiją, geografiją ir mediciną.

1839-1840 m. Švietimo direktorius Gaetano Giorginis pristatė svarbiausią Pizos universiteto reformą, padidindamas fakultetų skaičių iki šešių (Teologija, teisė, literatūra, medicina, matematika ir gamtos mokslai) ir sukūrė pirmąjį pasaulyje Žemės ūkio ir avių auginimo katedra.

1846 m. ​​"Scuola Normale" buvo vėl atidarytas. Tuo tarpu liberalai ir patriotiniai idealai sklido Atėnuose, o universiteto batalionas, sudarytas iš dėstytojų ir studentų , 1848 m . Išsiskyrė Kurtonu ir Montanaru mūšiu .

"Antrojo restauracijos" metu 1851 m. Leopoldas II vienijojo Pizos ir Sienos universitetus unikaliajame etruskiniame Athenaeum, iš dalies dėl ekonominių priežasčių, tačiau pirmiausia dėl politinės kontrolės. Teologijos ir teisės fakultetai gyveno Siejoje; o literatūros, medicinos, matematikos ir gamtos mokslai liko Pizoje. Po Florencijos sukilimo ir 1859 m. Didžiojo kunigaikščio pabėgimo viena iš pradinių priemonių, kurias nustatė Vyriausybė, buvo Pizos restitucijos studija su visais šešiais savo fakultetais.

Gimęs Italijos Karalystės, Pizos universitetas tapo viena iš prestižinių kultūros institucijų naujosios valstybės . Tarp XIX a. Antrosios pusės ir pirmosios XX a. Pusės Pizoje mokėdavo šie prestižiški dėstytojai: advokatai Francesco Carrara ir Francesco Buonamici , filologai Domenico Comparetti ir Giovanni D'Ancona , istorikai Pasquale Villari , Gioacchino Volpe ir filosofas Luigi Russo. Giovanni Gentile , ekonomistas Giuseppe Toniolo ir matematikai Ulisse Dini ir Antonio Pacinotti . Pirmasis Europos istorinio lingvistikos institutas buvo įkurtas 1890 m . Pizoje.

Per fašizmo metus "Pisa Athenaeum" buvo aktyvus politinių diskusijų ir antifašistinių organizacijų centras .

Po antrojo pasaulinio karo Pizos universitetas grįžo į avangardą daugelyje žinių . Į inžinerijos ir farmacijos fakultetus, įsteigtus prieš kariškius, buvo pridėta ekonomika, užsienio kalbos, literatūra ir politika. 1967 m. Įkurtas "Scuola Superiore di Studi Universitari e Perfezionamento S. Anna", kuris kartu su "La Scuola Normale" sudarė labai prestižinį mokymosi ir mokymo centrą.

Vietos

Lucca

The University of Pisa

Address
55100 Lucca, Toskanoje, Italija

Batavia

Address
Fermi National Accelerator Laboratory
60510 Batavia, Ilinojaus valstija, Jungtinės Amerikos Valstijos

Livornas

Address
Località San Gaetano, Via del Porto
57016 Livornas, Toskanoje, Italija

Pompėja

Address
Parco Archeologico di Pompei
80045 Pompėja, Kampanija, Italija

Lucca

Address
Fondazione Campus ,via del Seminario prima, n. 790, Monte S. Quirico
55100 Lucca, Toskanoje, Italija

Lečė Nei Marsi

Address
67050 Lečė Nei Marsi, Abrucai, Italija

Sillico

Address
55036 Sillico, Toskanoje, Italija

Turinas

Address
10123 Turinas, Pjemontas, Italija

Masa

Address
Castello di Castiglione del Terziere
54021 Masa, Toskanoje, Italija

Altopascio

Address
Via della Chiesa 1 Badia Pozzeveri
55011 Altopascio, Toskanoje, Italija

Piza

Address
Piza, Toskanoje, Italija

Programos

Išlyginamosios studijos
Kursai
Vasaros kursai
Aukštoji mokykla taip pat siūlo: