
Sertifikatas in
Pažangių studijų sertifikatas (CAS) ir aukštesniųjų studijų diplomas (DAS) World Trade Institute

Įvadas
WTI suteikia jums unikalią galimybę atnaujinti ir pagilinti savo žinias apie tarptautinį ekonomikos valdymą, prekybą ir investicijas dalyvaujant intensyviuose, savaitės trukmės kursuose įvairiausiomis temomis. Šiuos tarpdisciplininius kursus, kurie yra tarptautinės teisės ir ekonomikos magistro (MILE) programos ir tarptautinės prekybos ir investicijų teisės magistro (TRAIL+) dalis , dėsto žinomų ekspertų ir praktikų fakultetas.
Dalyviai, norintys dalyvauti pavieniuose savaitiniuose kursuose, gali tai daryti iš à la carte kaip mūsų žiemos ir vasaros akademijų dalis. Susisiekite su mumis dėl dabartinio à la carte kursų sąrašo, kursų aprašymų ir informacijos apie mokesčius.
Taikomojo prekybos politikos modeliavimo (TRADEMOD) išplėstinių studijų sertifikatas (TRADEMOD) siūlo į mokslinius tyrimus orientuotą mokymą prekybos politikos srityje. Pateikiami kursai parodo skirtingas teorijas ir kiekybinius modelius bei metodus, naudojamus analitiškai įvertinti praeities prekybos politikos poveikį.
Galerija
Priėmimai
Stipendijos ir finansavimas
Finansinė pagalba
Berno universitete registruotiems studentams taikomi specialūs tarifai.
Dalyviams, susijusiems su UNCTAD virtualiuoju institutu (universiteto darbuotojai ir studentai bei ekspertų grupės nariai, pateikę institucinės priklausomybės ir (arba) registracijos įrodymą), taikomas 50% atleidimas nuo studijų mokesčio.
Jei esate Bulgarijos pilietis, turite teisę gauti išskirtinę finansinę paramą iš Fonds Katzarovi, specialiai sukurtos magistrantūros ir antrosios pakopos studijoms Šveicarijoje. Terminas kovo 15 d.
WTI nesiūlo atleidimo nuo studijų mokesčio CAS/DAS programoms ar savaitiniams kursams. Finansinės pagalbos, jei reikia, reikėtų prašyti kitų organizacijų ar institucijų.
Studijų programa
Įvesties-išvesties ir taikomųjų bendrosios pusiausvyros modelių įvadas
2022 m. birželio 20–24 d
Lektoriai: Patrick Tomberger, Hugo Rojas-Romagosa
Aprašymas: Šis kursas parodo įvesties-išvesties lentelių ir socialinės apskaitos matricų, kurios sudaro taikomų bendrosios pusiausvyros modelių duomenų bazę, naudojimą. Po to studentai supažindinami su skaičiuojamųjų bendrosios pusiausvyros modelių pagrindais.
ECTS: 3
Siūlomas ES anglies dioksido kiekio mažinimo sienų reguliavimo mechanizmas (CBAM): jo teisėtumas, veiksmingumas ir poveikis
2022 m. birželio 20–23 d
Lektoriai: Peter Van den Bossche, Yuliia Kucheriava, Joseph Francois, Christian Häberli, Ilaria Espa, Nicolas Lockhart, Dominic Coppens ir Manfred Elsig
Aprašymas: Šiame kurse daugiausia dėmesio skiriama Europos Komisijos pasiūlymui dėl anglies dioksido kiekio reguliavimo mechanizmo, kuris šiuo metu yra svarstomas Europos Parlamente ir ES valstybėse narėse. Kurso metu bus aptariamas šis pasiūlymas, galimi pakeitimai ir alternatyvos teisiniu, ekonominiu ir tarptautinių santykių požiūriu. Paskaitų ir apskritojo stalo diskusijų cikle, kuriame dalyvauja politikos formuotojai, interesų grupių atstovai ir akademikai iš ES ir kitų PPO narių, kurso metu bus kalbama apie CBAM pasiūlymo nuoseklumą, galimus pakeitimus ir alternatyvas su PPO ir kitais tarptautiniais susitarimais. Kurse taip pat bus nagrinėjamas siūlomo CBAM ekonominis poveikis ir veiksmingumas, taip pat jo poveikis tarptautinėms pastangoms kovoti su klimato kaita.
ECTS: 3
Inovacijos ir intelektinės nuosavybės apsauga: pagrindai ir iššūkiai
2022 m. birželio 20–24 d
Dėstytojai: Thomas Cottier ir Šveicarijos federalinis intelektinės nuosavybės institutas
Aprašymas: Intelektinės nuosavybės teisės vaidina vis didesnį vaidmenį tarptautinėje prekyboje ir globalizacijos bei regionizacijos procese. Pasaulinės vertės grandinės ir darbo pasidalijimas labai priklauso nuo intelektinės nuosavybės apsaugos, kuri savo ruožtu taip pat turi įtakos prekybos srautams. Kursas paaiškina pagrindinius intelektinės nuosavybės apsaugos principus daugiašalėje PPO prekybos sistemoje ir lengvatinės prekybos susitarimus. Jame siūlomos įvairios teisių formos ir supažindinama su jų apimtimi, o studentai susipažįsta su pagrindine teismų praktika. Joje ypač daug dėmesio skiriama atvejo tyrimui apie patentų poveikį visuomenės sveikatai ir farmacijai besivystančiose šalyse. Kursas siūlo įvadą į prekių ženklus ir geografines nuorodas ir paaiškina įvairius intelektinės nuosavybės teisių registravimo būdus ir patentų ir prekių ženklų kraštovaizdžio kūrimo priemones.
ECTS: 3
Taikomas prekybos politikos modeliavimas naudojant skaičiuojamuosius bendrosios pusiausvyros modelius
2022 m. birželio 27 d. – liepos 1 d
Lektorius: Eddy Bekkers
Aprašymas: Šis kursas apima, kaip modeliuoti prekybos politikos priemones skaičiuojant bendrosios pusiausvyros modelius. Kursas apima tokias temas kaip pagrindinių kelių šalių, kelių sektorių bendrosios pusiausvyros modelių, specialiai sukurtų prekybos analizei, struktūra, smūgių apibrėžimas, modelio kalibravimas ir rezultatų skaitymas.
ECTS: 3
PPO įstatymas dėl techninių prekybos kliūčių (TBT) ir sanitarinių bei fitosanitarinių priemonių (SPS)
2022 m. birželio 27 d. – liepos 1 d
Lektoriai: Arthur Appleton ir Christian Häberli
Aprašymas: Šis kursas grindžiamas pagrindinėmis žiniomis apie GATT įsipareigojimus ir taiko šias žinias su prekyba susijusiems reguliavimo klausimams, kurie turi įtakos operatoriams įvairiose vertės grandinėse. Šie reguliavimo klausimai yra labai svarbūs pilietinei visuomenei. Klasės veikloje daugiausia dėmesio bus skiriama politikos erdvei, kurią narės turi pagal PPO susitarimus dėl techninių prekybos kliūčių (TBT) ir sanitarinių bei fitosanitarinių priemonių (SPS), siekdamos reguliuoti prekybą prekėmis, įskaitant socialinius ir aplinkosaugos padarinius. Atsižvelgdami į dalyvių susidomėjimą visuomenės rūpesčiais, aptarsime su prekyba ir investicijomis susijusias problemas, kylančias pagal PPO ir regioninius prekybos susitarimus (RTA), įskaitant klimato kaitos švelninimą, pandemiją ir visuomenės sveikatą, maisto saugą, vartotojų apsaugą, vaikų ir priverstinį darbą, visuomenės moralės, aplinkos apsaugos ir panašių klausimų. Ypatingas dėmesys bus skiriamas ir verslo bendruomenės poreikiams – verslas klesti, kai vyriausybės reglamentai yra teisėti, skaidrūs ir stabilūs.
ECTS: 3
Intelektinė nuosavybė ir skaitmeninė ekonomika
2022 m. birželio 27–30 d
Lektoriai: Thomas Cottier ir Mira Burri
Aprašymas: Šis kursas skirtas tarptautinės prekybos, intelektinės nuosavybės ir konkurencijos teisės santykiams skaitmeninėje ekonomikoje ištirti. Aiškinantis autorių teisių ir domenų vardų apsaugos įstatymą, atsigręžiama į naujus iššūkius konkurencijos teisės srityje. Aptariami nauji ir neišspręsti didelių duomenų, duomenų apsaugos, dirbtinio intelekto ir intelektinės nuosavybės saugomų techninių standartų klausimai, taip pat susiję su JAV ir Kinijos prekybos karu. Modulis taip pat apima intelektinės nuosavybės teisių įgyvendinimą, kuris yra ypač sudėtingas skaitmeninėje prekyboje.
ECTS: 3
Daugiau žemės ūkio ir maisto produktų prekybos valdymo
2022 m. liepos 4–8 d
Lektoriai: Ken Ash ir Christian Häberli
Aprašymas: Šiame kurse apžvelgiame Susitarimo dėl žemės ūkio (AoA) ir susijusių susitarimų taisyklių istoriją ir ekonominį pagrindimą. Tada išnagrinėsime, kaip šios taisyklės, sukurtos atsižvelgiant į devintojo dešimtmečio žemės ūkio politikos aplinką, atitinka dabartinį pasaulinį aprūpinimo maistu, maisto saugos ir klimato kaitos švelninimo kontekstą. Be dalyvavimo interaktyviose paskaitose ir pratybose, dalyviai bus kviečiami identifikuoti ir pristatyti konkrečias jų pasirinktas su žemės ūkiu susijusias problemas. Be minėtų iššūkių, temos galėtų apimti tvaraus vystymosi tikslus, „žemės grobimą“, žmogaus teisių ir lyčių klausimus, nutukimą ir netinkamą mitybą, vandens paskirstymą ir medienos trūkumą, žuvis, biokurą ir biotechnologijas. Ketvirtąją savaitės dieną dalyviai ves diskusiją pasirinktomis temomis, akcentuodami esamų prekybos taisyklių ir politikos erdvės sąveiką.
ECTS: 3
Naujausi tarptautinės investicijų teisės ir ginčų sprendimo pokyčiai
2022 m. liepos 11–15 d
Lektoriai: Michele Potestà, Krista Nadakavukaren ir Rodrigo Polanco
Aprašymas: Šiame kurse bus nagrinėjamos naujausios derybų ir tarptautinių investicijų susitarimų (IIA) įgyvendinimo tendencijos, įtraukiant jas į politinės ekonomikos ir viešosios politikos kontekstą, įskaitant tokius klausimus kaip ryšys su skurdu ir skaitmenine takoskyra.
Sesijose ypatingas dėmesys bus skiriamas kritikai, su kuria susiduria dabartinė investuotojo ir valstybės ginčų sprendimo (ISDS) sistema, ir įvairioms reformų pastangoms, kurias valstybės ir kitos suinteresuotosios šalys deda siekdamos išspręsti tokią kritiką. Kursas visų pirma bus susijęs su UNCITRAL III darbo grupės darbu, susijusiu su ISDS reforma, įskaitant tribunolų pasiūlymus, ad hoc ir nuolatinį daugiašalį mechanizmą (daugiašalį patariamąjį centrą, atskirą peržiūros arba apeliacinį mechanizmą ir nuolatinę pirmosios instancijos ir apeliacinis investicinis teismas, kuriame dirba etatiniai teisėjai); arbitrų ir teisėjų skyrimo metodai ir etika (ISDS tribunolo narių atrankos paskyrimas ir nušalinimas bei elgesio kodeksas); Sutarties Šalių dalyvavimas ir sutarčių aiškinimo kontrolės mechanizmai; išlaidų valdymas ir susijusios procedūros (pagreitintos procedūros ir sąnaudų paskirstymo ir išlaidų saugumo principai/gairės); ir trečiųjų šalių finansavimas, taip pat galimi reformos variantų įgyvendinimo mechanizmai. Kursuose taip pat bus aptariami naujausi ICSID taisyklių pakeitimai, kurie daugeliu svarbių aspektų pakeitė ICSID arbitražo sistemą ir įsigalios 2022 m. liepos mėn.
Be to, kurso metu bus nagrinėjamas investuotojo ir valstybės konfliktų valdymas, taip pat alternatyvos jį pakeisti kitais mechanizmais, įskaitant neginčinių priemonių naudojimą investuotojo ir valstybės konfliktams spręsti. Taip pat bus sprendžiami ginčų prevencijos ir švelninimo klausimai, pvz., ginčų sprendimo mechanizmų, išskyrus arbitražą, stiprinimas (ombudsmenas, tarpininkavimas).
Galiausiai, šiame kurse taip pat bus analizuojami naujausi galimo būsimo investicijų palengvinimo vystymuisi susitarimo, kaip bendro pareiškimo iniciatyvos (JSI) PPO dalyje, pokyčiai, taip pat investicijų palengvinimo nuostatos, kurios jau buvo įtrauktos į esamus TIS.
ECTS: 3
Programos mokestis už mokslą
KARJEROS GALIMYBĖS
Daugelis mūsų absolventų pradėjo labai sėkmingą karjerą įvairiuose sektoriuose:
- Tarptautinės organizacijos, įskaitant PPO, Pasaulio banką, UNCTAD, WIPO, UNEP, ITC ir regioninius plėtros bankus
- Nacionalinės prekybos, investicijų, finansų ir užsienio reikalų ministerijos
- Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra, Šveicarijos ekonomikos reikalų sekretoriatas
- Europos Komisija
- Privatus sektorius, įskaitant PwC, JP Morgan, Audi Forum Ingolstadt, Syngenta, Novartis, Japan Tobacco International
- Pirmaujančios advokatų kontoros, užsiimančios prekybos ir investavimo praktika, įskaitant PPO teisės patarėjų centrą (ACWL)
- Pramonės asociacijos
- Nevyriausybinės organizacijos