Keystone logo
Suomija

Studijuoti Akademinis kursas į Suomija 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  441
 • Komunalinių paslaugų dalis

  38
 • Interneto prenumerata

  20
 • Vietinis transportas

  60

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  9
 • Kino bilietas

  15
 • Pusė vietinio alaus

  7

Vizų reikalavimai

 1. Trumpalaikė viza – ne ilgesniam kaip 90 dienų apsilankymui. Jums gali prireikti vizos, pavyzdžiui, jei esate kviečiamas laikyti stojamąjį egzaminą Suomijoje arba dalyvaujate kursuose ar mainuose, kurie trunka trumpiau nei 90 dienų.
 2. Leidimas gyventi studijoms – ilgalaikis leidimas laikinai gyventi, paprastai išduodamas vieneriems metams. Jei atvykstate į Suomiją studentų mainų laikotarpiui, viršijančiam tris mėnesius, arba jei esate priimtas į visą studijų programą, turite pateikti paraišką dėl šios programos.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

Trumpalaikė viza; Leidimas gyventi studijoms

Kaina ir valiuta

EUR 330

Leidimo gyventi studijoms Suomijoje mokesčiai už paraišką popieriuje šiuo metu yra 330 EUR; ir 300 eurų už elektroninį prašymą.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Jei esate Šiaurės šalių arba ES/EEE pilietis, jums nereikia vizos ar leidimo gyventi Suomijoje. Tačiau jūs privalote registruoti savo gyvenamąją vietą „Migri“, jei jūsų viešnagė Suomijoje viršija 90 dienų (6 mėnesius Šiaurės šalių piliečiams). Be to, jei jūsų viešnagė Suomijoje trunka ilgiau nei metus, turėtumėte užsiregistruoti Suomijos gyventojų sistemoje.

Jei esate ne ES / EEE pilietis, paprastai jums reikės vizos arba studento leidimo gyventi. Į kurį iš jų turėtumėte kreiptis, priklauso nuo jūsų buvimo Suomijoje trukmės.

Kur galite pateikti paraišką?

Internete / Suomijos ambasada arba konsulatas

Prašymą studento leidimo gyventi galite pateikti internetu adresu Enterfinland.fi, tačiau taip pat būtina asmeniškai apsilankyti Suomijos ambasadoje arba konsulate. Suomijos studento leidimo gyventi prašymas negali būti nagrinėjamas tol, kol pareiškėjas neapsilanko ambasadoje, nepaisant to, ar prašymas buvo pateiktas elektroniniu būdu, ar pačioje ambasadoje.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Norėdami kreiptis dėl Suomijos studento vizos arba leidimo gyventi, turite atitikti šias sąlygas:

 • Turite pateikti oficialų priėmimo laišką, išduotą priimančiojo Suomijos universiteto.
 • Jūsų paso galiojimo laikas turi viršyti vizos arba leidimo gyventi, dėl kurio prašote, galiojimo laiką bent 3 mėnesiais.
 • Jūsų pasas turi būti išduotas per pastaruosius 10 metų.
 • Turite turėti užpildytos ir pasirašytos paraiškos formos kopiją.
 • Turite pateikti savo finansinių galimybių įrodymą, kad galėtumėte finansiškai išlaikyti save visą studijų Suomijoje laikotarpį ir grįžti atgal. Šiuo metu studentas turi turėti ne mažiau kaip 560 eurų per mėnesį už buvimą Suomijoje. Tai reiškia, kad studentas turi turėti mažiausiai 6720 EUR per metus savo išlaidoms Suomijoje.
 • Turite pateikti naujausią savo finansinės padėties išrašą iš banko, kuris rodo, kad jūsų banko sąskaitoje yra ne mažiau kaip 6720 eurų. Atminkite, kad Suomijoje studijuojantys studentai turi turėti lėšų vieneriems metams. Mainų studentai turi turėti lėšų visam savo buvimo Suomijoje laikotarpiui. Jeigu savo sąskaitoje neturite minėtos sumos, turite pateikti rašytinį įrodymą, kad gavote stipendiją, stipendiją arba buvote atrinktas į jūsų mokymo įstaigos išmokas. Atkreipkite dėmesį, kad pareiškėjo tėvų banko išrašai arba bendra ar bendra sąskaita nebus priimami norint gauti Suomijos studento vizą ar leidimą gyventi.
 • Turite pateikti įrodymą, kad turite galiojantį sveikatos draudimą, kuris apima visą jūsų buvimo Suomijoje trukmę.
 • Turite būti geros fizinės ir psichinės sveikatos, nesergate jokiomis užkrečiamosiomis ligomis.
 • Jūs neturite turėti teistumo.
 • Jums neturi būti uždrausta atvykti į Suomiją anksčiau.
 • Jūs ketinate išvykti iš Suomijos, pasibaigus leistinai viešnagei.

Kada turėtumėte kreiptis?

Suomijos studento vizos apdorojimo laikas skiriasi, juos galite patikrinti čia: http://migri.fi/en/processing-times

Studento leidimas gyventi paprastai išduodamas vieneriems metams. Po pirmųjų metų Suomijoje (likus pakankamai laiko iki ankstesnio leidimo galiojimo pabaigos) turėtumėte kreiptis dėl studento leidimo gyventi pratęsimo iš Migri. Šiuo tikslu taip pat galite naudoti „Enter Finland“ el. paslaugą. Taip pat verta paminėti, kad kai kreipiatės dėl pratęsto leidimo, kai netrukus baigsis pirminio leidimo galiojimas, pateikdami paraišką turite būti Suomijoje.

Apdorojimo laikas

Darbo galimybes

Jei dirbate kartu su studijomis, jūsų darbo laikas yra ribotas. Per akademinį laikotarpį galite dirbti tik vidutiniškai 25 valandas per savaitę. Darbo valandų skaičius savaitės lygiu neribojamas. Tai reiškia, kad galite koreguoti savo savaitės darbo valandas per akademinį semestrą, jei dirbate vidutiniškai 25 valandas per savaitę.

Dirbti be apribojimų galite tuo metu, kai jūsų mokymo įstaigoje nėra mokymo, tai yra vasaros ir Kalėdų atostogų metu.

Taip pat galite baigti darbą įmonėje arba dalyvauti praktiniuose mokymuose. Tokiomis aplinkybėmis darbo valandos nėra ribojamos.

Valandos per savaitę

25

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei negalite įrodyti, kad turite reikalingų lėšų, arba jei pateiksite neteisingus ar neišsamius dokumentus.