Keystone logo
Belgija

Studijuoti Akademinis kursas į Belgija 2024

Keisti valiutą

Pagrindinės mėnesinės pragyvenimo išlaidos

 • Nuoma bendrame bute

  414
 • Komunalinių paslaugų dalis

  64
 • Interneto prenumerata

  49
 • Vietinis transportas

  49

Pavyzdinė gyvenimo būdo kaina

 • Greito maisto derinys

  10
 • Kino bilietas

  12
 • Pusė vietinio alaus

  4

Vizų reikalavimai

Ne ES/EEE/Šveicarijos piliečiams, norintiems studijuoti Belgijoje ilgiau nei 90 dienų.

Kokio tipo vizos jums reikia?

Vizos pavadinimas

D viza (nacionalinė ilgalaikė viza)

Kaina ir valiuta

USD 200

Galite tikėtis sumokėti 200 USD ar daugiau už prašymo išduoti vizą apdorojimą. Mokesčiai gali keistis.

Kas gali kreiptis dėl vizos?

Jei esate ES / EEE / Šveicarijos pilietis, jums nereikia vizos norint studijuoti Belgijoje. Tačiau jūs turėtumėte būti įstojęs į pripažintą universitetą arba aukštojo mokslo įstaigą, kurios pagrindinė veikla yra Belgijoje, turėti pakankamai lėšų studijų Belgijoje išlaidoms padengti ir turėti tinkamą sveikatos draudimą.

Jei esate ES/EEE/Šveicarijos nepriklausančios šalies pilietis, greičiausiai turėsite pateikti paraišką, kad galėtumėte joje užsiregistruoti aukštojo mokslo studentu ilgesniam nei trijų mėnesių laikotarpiui. Studentai iš kai kurių šalių (pavyzdžiui, JAV) neprivalo gauti vizos į Belgiją, jei jų viešnagė yra ne ilgesnė nei 90 dienų.

Prieš pateikdami prašymą gauti Belgijos studento vizą, paprastai turite būti priimtas į kursą ar studijų programą pripažintame Belgijos universitete ar švietimo įstaigoje.

Studentai iš Kinijos Liaudies Respublikos turi gauti akademinio vertinimo sertifikatą, išduotą Akademinio vertinimo centro (APS), prieš jiems suteikiant teisę stoti į aukštojo mokslo įstaigą Belgijoje. Šis APS sertifikatas reikalingas norint gauti studento vizą į Belgiją. Egzaminą sudaro techninis diplomo įvertinimas ir pokalbis.

Kur galite pateikti paraišką?

Belgijos ambasada arba konsulatas

Dėl studento vizos turėtumėte kreiptis į Belgijos ambasadą arba konsulatą savo gimtojoje šalyje.

Interneto svetainė:

Kaip padaryti paraišką?

Prieš kreipiantis dėl studento vizos į Belgiją, pirmiausia turite būti priimtas į kursus akredituotoje mokymo įstaigoje ir sumokėti registracijos mokesčius (ji bus grąžinta, jei jūsų prašymas išduoti vizą bus atmestas). Jei esate tarptautinis studentas, tuomet turėsite susisiekti su artimiausia Belgijos ambasada arba konsulatu savo šalyje. Ambasada padės jums nustatyti, ar jums reikia studento vizos, ir padės jums pateikti prašymą išduoti vizą.

Dėl studento vizos jūsų gali būti paprašyta pateikti šiuos duomenis:

 • galiojantis pasas/kelionės ID;
 • įrodymas, kad turite vietą pripažintoje institucijoje;
 • išsilavinimą patvirtinančių dokumentų kopijos;
 • išsami informacija apie kursą;
 • įrodymus, kad pakanka lėšų Jūsų pragyvenimo, studijų, sveikatos priežiūros ir repatriacijos išlaidoms padengti (2015–2016 studijų metais – 617 Eur per mėnesį);
 • medicininė pažyma;
 • įrodymas, kad neturite teistumo, jei esate vyresnis nei 21 metai.

Norėdami įrodyti savo priėmimą į pripažintą instituciją, galite pateikti vieną iš šių dokumentų:

 • oficialus registracijos į programą patvirtinimas;
 • pažyma, nurodanti, kad turite prieigą prie numatomų studijų;
 • registracijos stojamiesiems egzaminams įrodymas.

Taip pat jūsų gali būti paprašyta pateikti laišką, kuriame būtų nurodyta, kodėl pasirinkote konkretų kursą, kodėl norite studijuoti Belgijoje ir kokia tai jums bus naudinga. Be to, jūsų gali būti paprašyta parodyti tam tikrą kalbos mokėjimą ta kalba, kuria bus dėstomas kursas.

Per aštuonias dienas nuo atvykimo į Belgiją turite apsilankyti vietos savivaldybės administracijos biuruose/rotušėje (maison communale/gemeentehuis), kad paprašytumėte leidimo gyventi ir užsiregistruoti užsieniečių gyventojų registre.

Kada turėtumėte kreiptis?

Norint gauti ilgalaikę studijų vizą, rekomenduojama susitarti ambasadoje likus bent dviem mėnesiams iki išvykimo. Dėl trumpalaikės vizos susitarkite likus bent 3 savaitėms iki išvykimo.

Studento vizos trukmė priklauso nuo kurso trukmės. Prašymą atnaujinti leidimo gyventi galite kasmet, likus maždaug 30–45 dienoms iki jo galiojimo pabaigos.

Apdorojimo laikas

2 Months

Darbo galimybes

Jei esate užsienio studentas, užsiregistravęs Belgijos mokymo įstaigoje ir turite galiojantį leidimą gyventi, kurso metu galite dirbti iki 20 valandų per savaitę, jei tai netrukdys jūsų studijoms. Iš darbdavio turėsite gauti rašytinę terminuotą sutartį, vadinamą „studento darbo sutartimi“, ir C tipo darbo leidimą. Kitu atveju galite dirbti per oficialias universiteto atostogas neturėdami Belgijos darbo leidimo.

Valandos per savaitę

20

Kodėl jums reikia tokio tipo vizų?

Jūsų prašymas išduoti vizą gali būti atmestas, jei turite teistumą arba buvote deportuotas iš ES. Kita atmetimo priežastis – trūksta dokumentų, įrodančių, kad būsite studentas, arba jie nėra užpildyti.